гапчук максим
10.07.2015
Неефективні керівники мають бути звільнені, а корумповані - сидіти за ґратами!

Неефективні керівники мають бути звільнені, а корумповані - сидіти за ґратами!

9 липня в Прес-центрі Інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" відбувся Круглий стіл стосовно проблем в роботі комунального господарства столиці на тему: "Чому комунальні підприємства Києва приносять місту сотні мільйонів збитків?".

Серед запрошених були депутат Київради від Об’єднання «Самопоміч» Максим Гапчук, адвокат Зоя Руденко, представники Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА, депутат Київради Дмитро Бондаренко, представники громадськості та журналісти.

Основний лейтмотив обговорення за круглим столом – неефективність, корумпованість та збитковість комунальних підприємств міста Києва.

Максим Гапчук зазначив, що показники фінансово-господарської діяльності КП за 1 квартал 2015 року свідчать про наявність системної проблеми в управлінні комунальними підприємствами столиці. По суті ми маємо справу з методами управління, які діяли ще в УРСР. Це абсурд, але це так! Таке поняття як менеджмент, вочевидь, взагалі відсутнє, коли мова йде про фінансову діяльність комунальних підприємств, їх управління і контроль над їх діяльністю. Така ситуація залишається вкрай негативною протягом всіх 24 років незалежності України. Нестабільна фінансова ситуація в країні, революція гідності та очікування суспільства вимагають термінового прийняття якісних управлінських і адміністративних рішень керівництвом КМДА. Однією з головних проблем в діяльності комунальних підприємств є корупція! Не може продовжуватись ганебна практика при якій збитки КП покриваються за рахунок бюджету, тобто наших з вами коштів, а прибутки розподіляються між керівництвом КП та їх покровителями в КМДА та РДА. В Києві функціонує 408 КП, із яких 198 КП підпорядковані КМДА і ще 210 КП підпорядковані РДА в місті Києві.

Максим Гапчук також зазначив: "Відсутність системного адміністративного контролю за діяльністю комунальних підприємств Києва, плануванням їх роботи та аналізом результатів їх роботи, відсутність управлінських і кадрових рішень щодо неефективної діяльності керівників комунальних підприємств Києва, а також наявність явних порушень діючих нормативно-правових документів, що стосуються діяльності комунальних підприємств призводить до такого ганебного результату, який ми маємо на сьогоднішній день. Нам потрібно динамічно розвиватись та впроваджувати ефективні механізми управління, щоб мати позитивний результат в роботі КП, а для киян - якісні послуги! Має буди проведений незалежний публічний аудит ефективності всіх КП, особливо це стосується таких великих комунальних підприємств, як «Київський метрополітен» та «Київпастранс», про що наша фракція «Об’єднання «Самопоміч» наголошувала неодноразово. Так, «Київським метрополітеном» та «Київпастрансом» до цього часу незалежний аудит ефективності проведений не був. Навіть маючи результати внутрішнього аудиту, ми маємо ситуацію, коли в майже кожному КП при перевірці фіксуються порушення та завищені витрати. Мова йде про сотні мільйонів гривень. За рік часу було звільнено 45 керівників КП, але за статтею про зловживання службовим становищем звільнили лише чотирьох, а вироку досі не отримав жоден екс-керівник".

Наприкінці зустрічі Максим Гапчук наголосив: "Якщо хтось тішить себе ілюзіями, що в керівників комунальних підприємств прокинеться совість і вони почнуть працювати ефективно, то це даремно, адже мова йде про об'єм коштів, який офіційно проходить через КП в розмірі понад 10 млрд. грн. щороку. І представники "старої системи" будуть намагатись будь що залишити такий стан справ, який ми маємо сьогодні. Головним меседжем від суспільства і інструментом у влади в роботі комунальних підприємств має бути наступне: "Неефективні керівники мають бути звільнені, а корумповані – сидіти за ґратами!"

Нагадаємо, на минулому тижні Максим Гапчук опублікував невтішні результати діяльності КП Києва за 1 кв. 2015 року і подав депутатський запит до Кличка В. з проханням вжити термінові заходи. Детальніше про це за лінком http://vladahelp.com/zaraz-robitsya/stali-vdom-nevtshn-rezultati-dyalnost-komunalnih-pdprimstv-stolic.html#.VZWcdbLiw_w.facebook

Повернутися