гапчук максим
10.07.2015
Оцінка прогресу у виконанні реформ у м. Києві

Оцінка прогресу у виконанні реформ у м. Києві

9 липня о 15.00 відбувся круглий стіл на тему: "Річниця прийняття програми міського голови Києва: оцінка прогресу у виконанні реформ». Захід, організаторами якого були Укрінформ та Громадська організація Фундація «Відкрите суспільство», присвячений річниці з нагоди оприлюднення програми першочергових кроків Віталія Кличка.

На зустрічі були присутні: Максим Гапчук - депутат Київської міської ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч»; Леся Шевченко - президент Фонду «Відкрите суспільство»; Іван Сікора - директор Фонду «Відкрите суспільство»; Віктор Гліба - незалежний експерт у галузі містобудування; Галина Янченко - депутат КМР, «Демократичний Альянс».

У четвер, 9 липня, мер Києва звітував за рік діяльності на посаді міського голови. Під час виступу Віталій Кличко дещо пообіцяв, дещо повідомив та дещо підкреслив, але не в обіцянках та повідомленнях справа, а, насамперед, в довірі, в довірі до мера Києва та його команди. Про це йшлося у виступі Максима Гапчука.

"Пройшов рік, а довіри до влади немає, довіра втрачена. Коли суспільство вимагає нових цілей та нових результатів, то старими інструментами та старими командами таких цілей не досягнеш, такі результати будуть одразу провалені. Наразі в місті Києві ганебне становище в діяльності комунальних підприємств. Біля 60-ти комунальних підприємств, які не мають затверджених фінансових планів на 2015 рік. Одні з них - «Київський метрополітен» та «Київпастранс». Навіть попри збільшення тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті, діяльність таких підприємств стала ще збитковішою. Прикриття будь-якими зрушеннями, незначними покращеннями, це імітація реформ, будь-які зрушення мають оцінюватися, вимірюватися і насамперед бути відчутними для киян. Ніяких зрушень немає, комунальні підприємства продовжують працювати у збиток, результат роботи яких за 1 кв. 2015 року понад 400 млн. збитків", - зазначив Максим Гапчук.

Детальніше про роботу КП столиці за лінком: http://vladahelp.com/zaraz-robitsya/stali-vdom-nevtshn-rezultati-dyalnost-komunalnih-pdprimstv-stolic.html#.VZWcdbLiw_w.facebook

Що стосується міських цільових програм, то в місті Києві щорічно витрачається в різних сферах близько 7,5 млрд. грн. на покращення життя киян. На минулому пленарному засіданні Максимом Гапчуком знову було подано запит щодо проведення ревізії всіх діючих міських цільових програм з початку їх дії, адже деякі з них діють 3-5 років. Максим Гапчук зауважив: "Ми маємо не тільки фіксувати скільки коштів було витрачено на програми, але й суттєво посилити контроль за ефективністю витрачання цих коштів та привчитися оцінювати досягнення конкретних результатів та цілей по кожній програмі". Незважаючи на те, що протокольним дорученням від 28.01.2015 було поставлене завдання не пізніше 01.03.2015 року провести спільне засідання бюджетної комісії та виконавцями МЦП з метою проведення ревізії всіх програм, до теперішнього часу по жодній з діючих МЦП цього не було зроблено.

Яку ж ситуацію ми маємо? Деякі програми вже в 1 кв. 2015 року профінансовані на 100% від потреб 2015 року, а деякі взагалі не було витрачено жодної копійки. Так, наприклад, чи не має соціального значення «Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа», на яку закладено фінансування в розмірі 47,7 млн. грн., та яка не виконується. Чи, наприклад, програма «Питна вода міста Києва на 2011-2020 роки», на яку заплановано фінансування всього у розмірі 1,9 млн. грн., також не є актуальною для киян? Ще є не профінансовані 2 програми, які стосуються доступного та соціального житла, чи це також не є актуальною проблемою для мешканців столиці? Детальніше за посиланням: http://vladahelp.com/zaraz-robitsya/msk-clov-programi-zhiti-po-novomu.html 

Ці приклади лише підтверджують наявність системних проблем при реалізації і фінансуванні МЦП в м. Києві. Саме тому без прийняття термінових кадрових, управлінських та організаційних рішень, ситуація може негативно вплинути на життя киян. Зважаючи на реальний стан справ з щорічним хронічним недофінансуванням програм, ручним управлінням при фінансуванні, а також відсутності реальних інструментів контролю за ефективністю реалізації програм, що в свою чергу, призводить до недосягнення цілей та мети їх створення, на початку червня М.Гапчуком був підготовлений і внесений проект рішення щодо змін у Порядок розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм у м. Києві. Зазначені зміни приберуть таку ганебну практику, коли контроль за виконанням програми та за цільовим використанням коштів здійснює сам виконавець програми. Також пропонується проведення обов'язкових громадських обговорень при затвердженні програм, запровадження експертної оцінки, та системне звітування виконавців програм. "Маю надію, -  підкреслив Максим Гапчук, - що зміни, які запропоновано мною до Порядку розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм у м. Києві, будуть підтримані як на бюджетній комісії, так і на пленарному засіданні Київської міської ради, що в свою чергу підвищить ефективність та посилить контроль над щорічними витратами на реалізацію міських цільових програм у розмірі 7,5 млрд.грн."

Детальніше про проект змін за лінком: http://vladahelp.com/planutsya/kiv-zmniti-mozhlivo.html

Повернутися